utorak, 25. lipnja 2019.

Francuska, Britanija i Njemačka poslale upozorenje Iranu

Francuska, Velika Britanija i Njemačka poslale su zvanično diplomatsko upozorenje Iranu o ozbiljnim posljedicama s kojima će Teheran biti suočen ako se ne bude ponašao u skladu s nuklearnim sporazumom iz 2015. godine, izjavilo je dvoje neimenovanih diplomata.

Troje diplomata je izjavilo da su evropski potpisnici sporazuma podnijeli diplomatski demarš 22. juna, dok je dvoje navelo da je komunikacija imala za cilj da upozori Iran posebno na to da ne smanji svoje obaveze na osnovu sporazuma, prenio je Reuters.

Teheran je naveo da je spreman ostvariti prijetnju da obogati uranij na viši nivo ukoliko Evropa ne bude mogla zaštititi Teheran od sankcija Sjedinjenih Američkih Država.

Nema komentara:

Objavi komentar

ript>