petak, 27. ožujka 2020.

Jedina evropska država koja ne brine zbog pandemije: Igra se fudbal, rade kina, granice otvorene...

Evropa je sada epicentar epidemije virusa korona, ali na Starom kontinentu postoji jedna zemlja u kojoj nema radikalnih promjena svakodnevnog života.

Bjelorusija, jedinstvena zemlja u mnogim pogledima, pošla je mnogo drugačijim putem nego ostatak Evrope i njeni najbliži susjedi - Rusija i Ukrajina, piše "BBC".
I dok se Ukrajina sprema da uvede vanredno stanje, a Rusija zatvara škole i otkazuje sve masovne događaje, u Bjelorusiji se, u mnogim pogledima, odvija sve po starom.
Granice su otvorene, ljudi odlaze na posao i nema panične kupovine toalet papira.

Bez panike!

Bjeloruski predsjednik Aleksandar Lukašenko kaže da nema potrebe da njegova zemlja preduzima bilo kakve mjere predostrožnosti kako bi zaustavila širenje korona virusa.
"Takve stvari se dešavaju. Najvažnije je ne paničiti!", istakao je on u utorak ujutro tokom sastanka sa kineskim ambasadorom u Minsku.
Bjelorusija nije zatvorila bioskope i pozorišta, niti zabranila masovna okupljanja. To je jedna od posljednjih preostalih zemalja na svijetu koja nije otkazala fudbalsko prvenstvo.
Bjeloruska liga se i dalje igra, a emituje se i na televiziji na veliku radost navijača željnih fudbala u susjednoj Rusiji.

Nema komentara:

Objavi komentar